
Duitsland heeft voortaan ook een Plopsaland
Plopsaland Deutschland is de nieuwe naam van het Duitse Holiday Park. De naam Plopsa komt nu voor in drie landen – België, Nederland en Duitsland – en is gekoppeld aan acht toeristische trekpleisters.
Plopsaland Deutschland is de nieuwe naam van het Duitse Holiday Park. De naam Plopsa komt nu voor in drie landen – België, Nederland en Duitsland – en is gekoppeld aan acht toeristische trekpleisters.
Everland, op een uur rijden van Seoul, is een mix van Efteling, Europa-Park, Beekse Bergen en Keukenhof. Dieren, groen, bloemen, landenthema’s en attracties gaan in dit pretpark hand in hand.
De plannen lagen al twee decennia op de plank, maar zijn nu eindelijk gerealiseerd: een waterachtbaan waarbij de voertuigen niet alleen rijden maar ook echt drijven. Het Franse Futuroscope heeft de primeur.
Het dak van achtbaan Hyperspace Mountain in Disneyland Paris wordt binnenkort een gigantisch scherm waarop lichteffecten worden vertoond bij de lancering van elke trein.
Duinrell wordt 90 jaar en viert dat met een jubileumboek waarin de periode van 1935 tot 2025 wordt beschreven en met meer dan tweehonderd foto’s en afbeeldingen wordt geïllustreerd.
Toverland is dit jaar gekozen tot meest klantvriendelijke attractiepark en tot het op één na klantvriendelijkste bedrijf van Nederland. De Efteling behaalde de zesde plaats.
In de Japanse Disney-parken hebben de souvenirwinkels onmetelijk grote koekafdelingen. Koekjes kopen voor de thuisblijvers is een Japanse traditie.
Het boek ‘Danse Macabre – Het begin’ van schrijver Paul van Loon vertelt het verhaal achter de gelijknamige attractie in de Efteling. Het griezelboek werd door kinderen gekozen tot het beste nieuwe boek van het afgelopen jaar.
Drie grote Europese attractieparken zien dit jaar Abraham. Walibi Belgium, Europa-Park in Duitsland en Gardaland in Italië bestaan vijftig jaar; ze openden alle drie voor het eerst hun poorten in 1975.
Elke bezoeker mag het weten: Efteling besteedt heel veel aandacht aan duurzaamheid. Op informatiebordjes worden de initiatieven die het park ontplooit om klimaatpositief te worden aan gasten uitgelegd.
Al decennialang zetten imagineers van Disney ergens hun handtekening in de attracties die ze ontwerpen. Ook buiten de Disney-parken laten ontwerpers subtiel hun naam achter.
Efteling krijgt in 2026 niet één, niet twee, maar drie torens met een vrije val. En dat is een primeur: nergens anders staan drie van deze familie-vrijevaltorens bij elkaar.
Plopsaland in de Vlaamse kustplaats De Panne opende 25 jaar geleden voor het eerst zijn poorten. Het attractiepark viert het zilveren jubileum met de feestelijke en muzikale 25 Celebration Parade.
De Efteling wijzigt de naam van het Sprookjesbos officieel in Sprookjes Doolhof. Eén van de oudste en ook bekendste attracties van het park moet daarmee ‘de status krijgen die het verdient’.
Slagharen viert een maand lang – van 5 april tot en met 5 mei – de lente met het Magic Spring Festival. Een van de hoofdrollen bij dit evenement is weggelegd voor een nieuw karakter: Burgemeester Bright.
Disney Village bij Disneyland Paris heeft twee nieuwe winkels: Disney Style en Disney Glamour. De shops hebben voornamelijk kleding, accessoires en sieraden in het assortiment.
De Studio 100-serie Nachtwacht krijgt een eigen themagebied in Plopsaland De Panne. Het huidige Kasteelplein in het Vlaamse attractiepark wordt vernieuwd en omgetoverd tot Nachtwacht: Schemermeer.
In de Efteling worden in april, mei en juni twaalf Samenspeeldagen gehouden; dagen waarop zeshonderd kinderen met een beperking vriendjes uit de buurt mogen uitnodigen voor een zorgeloos dagje uit in het attractiepark.
Na bijna 33 jaar werd het tijd: de poppen in de slotscène van de attractie It’s a Small World in Disneyland Paris krijgen nieuwe kleren. De kostuums blijven zo dicht mogelijk bij de originelen uit 1992.
Efteldingen heeft nu nog het rijk alleen. Maar dat gaat binnenkort veranderen: de grootste souvenirwinkel van de Efteling krijgt concurrentie van een nieuwe buurman.
De twee Walibi-parken in Nederland en België zorgen in 2025 voor de grootste nieuwe attracties van de lage landen. Walibi Holland krijgt de dubbele achtbaan YoY en Walibi Belgium opent het themagebied Dock World.
Wie denkt dat iedereen in Nederland de Efteling wel kent heeft het mis: 5 procent heeft nog nooit van het pretpark in Kaatsheuvel gehoord.
De Muppets verliezen een attractie in Disney’s Hollywood Studios in Florida, maar krijgen er een andere voor terug. De film Muppet Vision 3D sluit en Kermit en zijn vriendjes verhuizen naar de achtbaan Rock ‘n’ Roller Coaster.
De nieuwe Aquanura-show Symphonica heeft verrassende lichteffecten, projecties, bekende Efteling-melodieën in een nieuw jasje en Bakens van Licht. De watershow gaat op 11 december in première.
In 2024 kregen pretparken er verschillende unieke attracties bij. Bezoekers kunnen volop genieten van spannende nieuwe achtbanen en de langverwachte griezelattractie Danse Macabre.
Midden in de woestijn wordt met man en macht gebouwd aan een nieuw attractiepark: bij de Saoedische hoofdstad Riyad ontstaat Six Flags Qiddiya City. Grootste trekpleister wordt de 195 meter hoge megacoaster Falcon’s Flight.
Met trots presenteerden Nederlandse en Belgische bedrijven hun nieuwe producten en ideeën op de vakbeurs voor attractieparken die eind september in Amsterdam werd gehouden.
De Efteling en attractiebouwer Vekoma inspireerden internationale branchegenoten met een visie op de meest duurzame attractie van de toekomst.
We moeten er nog een ruim een jaar op wachten, maar vanaf december volgend jaar trekt Joris en de Draak uit de Efteling de theaters in.
Een driedelige documentairereeks geeft een uniek kijkje achter de schermen van de Halloween Fright Nights in Walibi Holland. Het tot leven brengen van de griezelmagie met licht, geluid en effecten staat centraal in de video’s.