Van Arthur en de Minimoys zijn drie films verschenen, allemaal geregisseerd door de Franse regisseur Luc Besson. Europa-Park ging in mei 2012 een samenwerking aan met hem en zijn filmmaatschappij EuropaCorp. De eerste vrucht van die samenwerking was de nieuwe attractie Arthur the Ride, een sprookjesachtige darkride waar bezoekers met een elektrisch aangedreven hangende juniorachtbaan doorheen gaan. De drieduizend vierkante meter grote hal waarin de attractie gevestigd is kreeg ook nog een carrousel, twee mini-vrijevaltorens en een restaurant met zestig zitplaatsen.

Sprookjes
Arthur the Ride ligt tegen de sprookjeslaan van Europa-Park aan. Alle sprookjes in dat gebied kregen een upgrade; de taferelen verlieten hun simpele blokhutjes en werden één voor één ondergebracht in hun eigen passende entourage. In het najaar van 2021 werd officieel de eerste grond verzet voor de Arthur-attractie. Regisseur Luc Besson was daarvoor speciaal uit Parijs gekomen. Op foto bovenaan staat hij in het midden, samen met Thomas, Jürgen, Roland en Michael Mack (van links naar rechts), de eigenaarsfamilie van Europa-Park.
Franse gasten
De introductie van een in Frankrijk zeer geliefd filmfiguurtje in het Duitse park was een bewuste keuze. Het aantal bezoekers uit Frankrijk nam jaarlijks met sprongen toe. In 2012 nam het aantal Franse gasten aan Europa-Park – dat hemelsbreed slechts enkele kilometers van de grens ligt – met 25 procent toe en het aantal Fransen dat overnachtte in één van de vijf hotels van het attractiepark steeg met twintig procent.
Filmwereld
Met het aangaan van een samenwerking met een partner uit de filmbranche volgde Europa-Park een internationale trend. Steeds meer parken hebben een relatie met de filmwereld. Zo boekte Universal Studios in Florida veel succes met een samenwerkingsverband met filmmaatschappij Warner Bros., waarmee het park The Wizarding World of Harry Potter opzette. In Frankrijk werkte Futuroscope al samen met EuropaCorp. In het park bij Poitiers is de attractie Arthur, l’Aventure 4D heel populair. In deze belevenis neemt Arthur de bezoekers in een vluchtsimulator mee naar zijn Minimoys-volkje. De attractie werd begin 2012 door de internationale Themed Entertainment Association beloond met de Award for Outstanding Achievement.
2012 © Tekst: Adri van Esch – Foto’s: Europa-Park, Parkplanet, Futuroscope/EuropaCorp